EKSPERCI Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

PIOTR MACZUGA

MAGDA KORCZ

MAGDA KORCZ

ALI LADA-GOLA

ALI LADA-GOLA

ANNA FIRLEJ

ANNA FIRLEJ

KATARZYNA WIERZBOWSKA

KATARZYNA WIERZBOWSKA

MICHAŁ PACZÓSKI

MICHAŁ PACZÓSKI

IRENEUSZ TOMCZAK

JAN WYKRYTOWICZ

MONIKA NOWACKA-SAHIN

ANDRZEJ TWAROWSKI

KRZYSZTOF WOJEWODZIC

KRZYSZTOF WOJEWODZIC

DAGMARA STRZĘBICKA

PAWEŁ BOCHNIARZ

MARCIN GĘDŁEK

MARCIN WITKOWSKI

GRZEGORZ KISIELEWSKI

ŁUKASZ KIEŁBASA

MARCIN ŻUKOWSKI

MAGDALENA JABŁOŃSKA

Marcin Sołodki

MARCIN SOŁODKI

Inga Kasak

INGA KASAK

Olga Zelent

OLGA ZELENT

Kamila Kuźniewska

KAMILA KUŹNIEWSKA

Jakub Bartoszek Samsung

JAKUB BARTOSZEK

Anna Kowalska Samsung

ANNA KOWALSKA

Robert Król

ROBERT KRÓL

Michał Zaborek House of Skills

MICHAŁ ZABOREK

 

DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ!

 

Ireneusz Tomczak

CEO
PARTNER

Od niemal 10 lat inwestuje i rozwija projekty związane z wiedzą i edukacją. Współtwórca i partner trzech funduszy early stage: Nowy Horyzont (POIG 3.1), Knowledge Hub oraz AgriTech.

Przedsiębiorca, ekspert, inwestor specjalizujący się kreowaniu nowych projektów biznesowych i budowaniu ich wartości, szczególnie w obszarze powstawanie wiedzy i nowych mediów.

W latach 2008 – 2011 członek zarządu/prezes światowej organizacji IFTDO (International Federation of Training & Development Organisations) zrzeszającej blisko 700 000 menedzerów HR z 40 krajów świata. Członek założyciel polskiego oddziału ASTD www.astd.pl (American Society for Training and Development). Założyciel i Członek Rady Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej Mitefpoland.org – podmiotu reprezentującego MIT Enterprise Forum w Polsce. Założyciel i Prezes Fundacji Obserwatorium Zarządzania, akredytowanego ośrodka innowacji  (AOI) przez Ministerstwo Rozwoju. Irek jako partner generalny i założyciel funduszu nadzoruje całokształt jego działalności, w szczególności procesy wyjść z inwestycji oraz relacje z inwestorami. .

Kluczowe kompetencje: kreowanie nowych projektów biznesowych i budowanie ich wartości, wiedza i nowe media.

 

Dagmara Strzębicka

MENEDŻER INWESTYCYJNY

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w inwestycjach typu seed, głównie jako współpracownik funduszy i inwestorów indywidualnych, m.in. Trio Fund, Black Swan Fund, Lewiatan Business Angels. Specjalizuje się w modelowaniu biznesowym, ocenie potencjału rynkowego, marketingu strategicznym i pozyskiwaniu kapitału. Jako trenerka i mentorka w programach akceleracyjnych i konkursach startupowych pomaga lepiej zrozumieć mechanizmy biznesowe, przemyśleć model i zweryfikować szanse powodzenia projektu. Dagmara odpowiada za pozyskiwanie i selekcję projektów, nadzoruje proces inwestycyjny i współpracuje ze spółkami portfelowymi.

Kluczowe kompetencje: modelowanie biznesowe, gotowość inwestycyjna, pozyskiwanie kapitału, budżetowanie projektu.

 

Jan Wykrytowicz

MENEDŻER INWESTYCYJNY

Ekspert w dziedzinie badań i strategii biznesowych (w tym transformacji digitalowych) z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu marek na rynku mediowym. Pełnił kierownicze funkcje w największych spółkach mediowych w Polsce - CANAL+ oraz TVN. W latach 2015-2017 wprowadził na rynek i zarządzał jednym z pierwszych Corporate VC w Polsce - TVN Ventures. Doradza w procesach inwestycyjnych na etapie seed i early stage growth. Juror podczas miedzynarodowych konkursów startupowych. Wykłada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jan jako menedżer inwestycyjny odpowiada za pozyskiwanie projektów i całościowy nadzór nad procesem inwestycyjnym oraz zarządzanie spółkami portfelowymi.

 

Monika Nowacka-Sahin

EKSPERT DS. AKCELERACJI BIZNESOWEJ

Ekspert w obszarze projektowania programów edukacyjno-szkoleniowych. Kierownik dużych projektów edukacyjno-szkoleniowych współfinansowanych z funduszy UE m.in.: ‘Profesjonalny Menedżer E-biznesu’, ‘Nowe Media w Edukacji’.
Od lat wspiera zajmuje się plasowaniem projektów eventowych, również wspieranych nowoczesnymi technologiami. Pomysłodawczyni i organizatorka kilkuset eventów, warsztatów, szkoleń biznesowych z kilkunastoletnim doświadczeniem, wśród nich Kongres Kadry, Kongres Sprzedaż i wiele innych.
Obecnie współpracuje z Fundacją Obserwatorium Zarządzania tworzy i realizuje projekty edukacyjne w centrum konferencyjno-technologicznym Fundacji - Digital Knowledge Village.

Kluczowe kompetencje: organizacja eventów, blended learning, projektowania programów edukacyjno-szkoleniowych.

 

Piotr Maczuga

EKSPERT DS. AKCELERACJI TECHNOLOGICZNEJ ICT

Od ponad dekady zajmuje się zagadnieniami wykorzystania nowych technologii w edukacji dorosłych. Współautor podręczników w zakresie webinariów, webcastów, knowledge pills i innych metodyk, autor szkoleń z zakresu wykorzystania multimediów w uczeniu i biznesie oraz publikacji poświęconej tej tematyce.
Na co dzień kieruje Digital Knowledge Lab - studiem produkcji multimedialnych treści edukacyjnych działającym w ramach ekosystemu Digital Knowledge Village.
Wykłada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kluczowe kompetencje: strategie związane z rynkiem cyfrowym, wsparcie w zakresie narzędzi i rozwiązań cyfrowych, techniki digitalizacji treści.

 

Andrzej Twarowski

TRENER MIT Enterprise Forum Poland, PARTNER i PREZES ZARZĄDU w Twarowski Posmyk Sales Institute - Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Sandler Training

Specjalizuje się w branżach usług profesjonalnych dla biznesu, finansowych i technicznych. Zrealizował projekty dla czołowych kancelarii prawnych, agencji rekrutacyjnych, firm doradczych i dostawców usług biznesowych w Polsce. Wysłany w pierwszym „desancie” konsultantów, którzy uczyli się Sandlera za Wielką Wodą w 2005 roku. Zarządzał sprzedażą w start-up’ie bankowości internetowej, tanich liniach lotniczych i największej firmie szkoleniowej w Polsce. W realizowanych programach skupia się na realnej zmianie w zachowaniach, postawach i umiejętnościach sprzedażowych. Prowadził zajęcia ze sprzedaży na MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiach z zarządzania sprzedażą na Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert sprzedaży w ramach trzech programów akceleracyjnych dla start-upów: MIT Enterprise Forum Poland, Krakowski Park Technologiczny i Pilot Maker.

Kluczowe kompetencje: rynek usług profesjonalnych - sprzedaż B2B, zarządzanie strategiczne.

 

Paweł Bochniarz

PRZEDSIĘBIORCA, DORADCA, PREZES ZARZĄDU MIT Enterprise Forum Poland

Ekspert w dziedzinie komercjalizacji nowych technologii. Absolwent WNE Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych – Advanced Management Program na IESE Business School. Posiada doświadczenie eksperckie i doradcze w zakresie dokonywania inwestycji, transferu technologii, tworzenia i akceleracji startupów. Prezes Zarządu MIT Enterprise Forum Poland i koordynator programu akceleracyjnego prowadzonego przez MIT EF dla projektów technologicznych. Partner w Funduszu Zalążkowym ValueTech Seed. W przeszłości m.in. Dyrektor doradztwa ds. Innowacji w PwC. Współtwórca Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji.

Kluczowe kompetencje: sprzedaż B2B, strategia, budowanie zespołów ludzkich.

 

Magdalena Korcz

Współtwórczyni HUSH WARSAW

Dyrektor zarządzający i współwłaścicielka spółki HUSH Warsaw. Zajmuje się koordynacją produkcji targów mody HUSH Warsaw i współpracą z partnerami biznesowymi zainteresowanymi HUSH Warsaw m.in. H&M, Fiat, Mastercard, Nissan, T Mobile, HTC, Martini. Z wykształcenia historyczka sztuki, swoje doświadczenie zdobywała prowadząc duże projekty z branży mody i dizajnu w agencjach kreatywnych. Czterokrotna mentorka programu Fundacji Sieci Kobiet Przedsiębiorczych, w której pro bono doradzała przyszłym właścicielkom firm. Inicjatorka konkursu HUSH Selected, autorka i szefowa programu akceleracyjnego- HUSH Warsaw Brand Box.

 

Ali Lada-Gola

TRENER MIT Enterprise Forum Poland

Międzynarodowe doświadczenie i umiejętności biznesowe pozwalają Aleksandrze (Ali) Łada-Gola skutecznie rozwijać i wdrażać strategie marketingowe. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w sprzedaży w USA i Europie. Pracując w międzynarodowych firmach technologicznych oraz będąc współzałożycielem startupu zdobyła doświadczenie w komercjalizacji rozwiązań w branży technologicznej oraz medycznej. Ali jest konsultantem w tworzeniu propozycji wartości, modeli biznesowych oraz zarządzaniu strategicznym.

Kluczowe kompetencje: komercjalizacja produktów, zarządzanie strategiczne, modele biznesowe.

 

Anna Firlej

Head of SEO / MarketPlace Product at Booksy.com

Przedsiębiorca, wykładowca akademicki. Związana z webowymi startup’ami technologicznymi od 2009 roku (GoldenLine.pl, ZnanyLekarz.pl, FitPlanner.pl, Booksy.com) oraz z Uniwersytetem Warszawskim, jaki wykładowca oraz COO Inkubatora UW. Posiada doświadczenie w projektach międzynarodowych i polskich. Jest specjalistką w zakresie marketingu internetowego, seo, analityki internetowej, customer development, lean startup, project i team managment.

Kluczowe kompetencje: SEM, SEO, tworzenie aplikacji, e-commerce, project managemet, customer development, marketplace.

 

Katarzyna Wierzbowska

Przedsiębiorca Społeczny

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentorka, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan. Odpowiada za realizację misji i celu fundacji. Tworzy strategię działań, buduje relacje z partnerami i organizacjami wspierającymi. Uprzednio zarządzała firmami z obszaru doradztwa komunikacyjnego i wizerunkowego: Goodbrand i Headlines Porter Novelli. Pracę zawodową rozpoczynała w branży reklamowej. Ma 20 letnie doświadczenie w marketingu, komunikacji, PR i CSR, jest też niezależnym konsultantem. Doradza firmom i organizacjom. Z wykształcenia cybernetyk, absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach m.in. Institut d’Etudes Politiques (Science Po) i Ecole de Mines de Paris. W przeszłości pełniła społeczną funkcję Wiceprezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Jurorka konkursów, występuje na konferencjach branżowych.

Kluczowe kompetencje: kapitał społeczny, projekty społeczne, budowanie sieci w sieciach społecznościowych, fundrising.

 

Michał Paczóski

CTO Nowoczesna Firma

Michał posiada ponad 10 lat profesjonalnego doświadczenia w branży IT. Jest Certyfikowanym Kierownikiem Projektów z doświadczeniem przy wielu projektach biznesowych. Zarządza zespołami IT w oparciu metodologię Agile oraz PMBOOK. Ekspert od zadań specjalnych oraz projektów o podwyższonym ryzyku. Przez kilka lat pracował w Uxerii jako kierownik projektów IT, gdzie był odpowiedzialny za rozwój technologiczny firmy. Pasjonat prostych rozwiązań oraz miękkich technik zarządzania, hobbistycznie fan motocrossu oraz właściciel Cukierni "Planeta Tortów".

Kluczowe kompetencje: zarządzanie projektami , aplikacje online, CRM, e-commerce, automatyzacja procesów.

 

Krzysztof Wojewodzic

ekspert ds. EdTech, prezes ESCOLA S.A. Doradza w zakresie digitalizacji dla międzynarodowych korporacji, m.in. NE AB oraz Brockhaus GmbH, Xella International

Założył i sprzedał startupy z obszaru EdTech o wielomilionowej wycenie – Langmedia i Funmedia. Pracował jako kierownik projektu Cyfrowa Szkoła dla MEN oraz jako EdTech Director na GUV. Dr Krzysztof Wojewodzic prowadzi wykłady z zarządzania strategicznego online (Canvas, EdX) - w pierwszej edycji wzięło udział ponad 1000 studentów z całego świata. Krzysztof Wojewodzic jest także ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), gdzie ocenia wnioski m.in. z obszaru EdTech.

 

Marcin Gędłek

Prawnik MBA Oxford Brookes University

Prawnik z dyplomem MBA Oxford Brookes University, pasjonujący się tematyką ochrony własności intelektualnej (IP) oraz jej strategicznym wykorzystaniem. Po studiach pracował w kancelarii prawnej na Śląsku, następnie przez ponad 10 lat, w Urzędzie Patentowym RP, zajmował się współpracą międzynarodową oraz wspieraniem innowacyjności polskich firm i jednostek naukowych. Obecnie współpracuje z przedsiębiorcami oraz funduszami VC, zajmując się doradztwem oraz konsultingiem w obszarze IP, pomagając w opracowaniu strategii ochrony kapitału intelektualnego i zwiększenia wartości aktywów. W kwestiach związanych z ochroną IP bardziej niż „jak?” interesuje go znalezienie odpowiedzi na pytanie „czy?” i „po co?”, czyli więcej strategii, a mniej nużących procedur.

 

Marcin Witkowski

specjalista z zakresu technik rzeczywistości wirtualnej w zastosowaniach medycznych, rozrywce oraz wizualizacji dziedzictwa kulturowego

Zajmuje się przetwarzaniem danych 3D i 4D (3D + czas) oraz ich analizą w celu wspierania procesów wnioskowania. Entuzjasta wizualizacji stereoskopowej (3D) i alternatywnych metod interakcji z komputerem. Certyfikowany członek SPIE (The International Society for Optical Engineering). Obszary ekspertyzy: techniki 3D w fotografii i filmie, technika telewizyjna 2 - laboratorium, pomiary 3D/4D, analiza wyników pomiarów kształtu 3D/4D na potrzeby medycyny i multimediów, wykorzystanie nowych mediów w procesie nauki oraz do ochrony dziedzictwa kulturowego, rzeczywistość wirtualna i wzbogacona, urządzenia HID wykorzystujące wizualizację stereoskopową i haptykę.

 

Grzegorz Kisielewski

Od 14 lat związany z e-learningiem

Zajmuje się projektowaniem platform e-learningowych, portali do sprzedaży szkoleń oraz stron internetowych. Współpracuje z wieloma klientami w obszarze scenariuszy filmów animowanych i filmów wideo. Tworzy strategie komunikacji i marketingu dla projektów szkoleniowych wykorzystujących e-learning. Współpracuje zarówno z największymi korporacjami jak i małymi firmami. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze rozwiązań technicznych, narzędzi jak i również metodyki nauczania. Podpowie od czego zacząć i co zrobić, aby praca przy projekcie przebiegła najbardziej efektywnie.

 

Łukasz Kiełbasa

Od 12 lat związany z e-learningiem

Zajmuje się tworzeniem koncepcje dużych i małych projektów szkoleniowych. Na co dzień doradca wielu klientów w obszarze szkoleń e-learningowych oraz platform nauczania. W swoim portfolio ma uczestnictwo w ponad 300 projektach związanych z nauczaniem przez Internet. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem w obszarze metodyki nauczania, tworzenia scenariuszy szkoleń, trendów rynkowych oraz sprawdzonych rozwiązań. Podpowie również czego absolutnie nie należy robić, żeby samemu sobie nie zaszkodzić.

 

Marcin Żukowski

Cyfrowy tubylec

Ekspert social mediów. Szkoleniowiec, prelegent, wykładowca. Od lat pracuje na rynku interaktywnym, m.in. w agecjach interaktywnych, sieciach reklamy i po stronie wydawcy. Obecnie rozwija swój biznes pod marką osobistą. Współpracował z wieloma markami m.in. PKO BP, Orlen, Unilever, Maspex, Credit Agricole. Wykładowca Uczelni Łazarskiego na kierunku marketing internetowy. Autor książek „Twoja firma w social mediach” oraz „Ty w social mediach”.

 

Marcin Sołodki

E-Learning Manager

Pedagog zdolności, ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej oraz Wojskową Akademię Techniczną. Zawodowo od 2002 roku zajmuje się edukacją na odległość – realizuje projekty edukacyjne w firmach komercyjnych, sektorze rządowym i pozarządowym. Autor projektów dziecięcych, takich jak Sieciaki.pl i Necio.pl dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci. Tworzy koncepcje środowisk do zdalnej edukacji, platformy e-learning oraz platformy do obsługi edukacji tradycyjnej. Realizuje projekty e-learningowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z pełnym zakresem zadań w projektach.   Testuje i ocenia mobilne urządzenia (smartfony, tablety) dedykowane edukacji dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia, warsztaty i wykłady dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów z zakresu zagrożeń internetowych młodych internautów. W latach 2014-2018 w FDN (obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) zajmował stanowisko Koordynatora działu edukacji i szkoleń. Trener Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ukończył Szkołę Trenerów House of Skills oraz FDDS.   Obecnie prowadzi warsztaty dla dzieci, rodziców i profesjonalistów dotyczące wykorzystania nowych technologii w edukacji oraz zagrożeń internetowych. Ponadto opracowuje edukacyjne aplikacje mobilne dla dzieci i tworzy specjalne strefy multimedialne w miejscach użyteczności publicznej.Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, opracowuje scenariusze zajęć dla dzieci i nauczycieli. W 2014 roku nagrodzony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za ochronę praw dzieci.

 
 

Magdalena Jabłońska

Trener

Wspiera młode firmy technologiczne – Startupy w rozwoju modeli biznesowych, budowaniu propozycji wartości i polityki cenowej. Facylituje współpracę, ukierunkowana na stworzenie business case startupów z korporacjami w ramach programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland. Zdobywała doświadczenie (13 lat) w zespołach doradzających przedsiębiorstwom w obszarze pozyskiwania finansowania, optymalizacji procesów, zarządzania procesami B+R+I pracując m.in. w firmach doradczych Deloitte oraz PwC. Obecnie trener warsztatów realizowanych w modelu 24 kroków zdyscyplinowanej przedsiębiorczości Billa Aulet’a oraz Dyrektor Operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programów akceleracji dla młodych firm technologicznych z Polski – MIT Enterprise Forum Poland oraz zagranicy Bridge 2 Mass Challenge Warsaw. Wykładowca studiów Podyplomowych SGH „Przywództwo w innowacjach”

 
 

Inga Kasak

Dyrektorka Zarządzająca Black Swan Fund.

Menadżer w kilkunastoletnim doświadczeniem w korporacjach międzynarodowych: Hewlett-Packard, SEAT oraz EY. Odpowiedzialna za projekty w Polsce, Rosji oraz Ukrainie. Przedsiębiorczyni, współzałożycielka pierwszego w Polsce portalu grupowych zakupów samochodów. Współzałożycielka Fundacji Liderek Biznesu. Mentorka. Business Angel inwestorka.

 
 

Olga Zelent

Chief Operating Officer, General Manager, przedsiębiorca, mentor i innowator.

W wieku 26 lat założyła własną firmę zatrudniającą 40 pracowników. Po kolejnych 3 latach firma była siecią 15 oddziałów i 2 sklepów internetowych z ponad 160 osobami zatrudnionymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie, zarządzaniu, sprzedaży i zarządzaniu zasobami ludzkimi, zapewniając znaczny wzrost sprzedaży i udziałów rynkowych. Specjalizuje się w rozwoju biznesu, strategii, negocjacjach, wprowadzaniu nowych produktów, szkoleniach biznesowych i coachingu. Wspiera równość w biznesie, szczególnie kobiety w zarządach technicznych i zarządach.

 
 

Kamila Kuźniewska

Acceleration Manager

Absolwentka Koreanistyki Uniwersytecie Warszawskim oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Od niemal 10 lat związana z branżą IT, gdzie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Prowadziła projekty komercjalizacji Androida na rynek europejski oraz zajmowała się wdrażaniem rozwiązań biznesowych związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem urządzeniami mobilnymi na rynkach EMEA. Obecnie jest Acceleration Managerem w EdTech Hub Accelerator w Polsce. Co-Managing Director w fundacji Girls in Tech Poland - wspiera kobiety działające w obszarach STEM.

 
 

Jakub Bartoszek

Solution Architects' Part Leader

Jakub Bartoszek jest obecnie starszym architektem rozwiązań w Polskim R&D Samsung Electronics, członkiem zarządu spółki Airbot oraz członkiem zespołu badawczo-rozwojowego spółki Data Invest. Pierwsze doświadczenie z nowymi technologiami, takimi jak: drukowanie 3D, rozszerzona rzeczywistość, czy drony zdobywał w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP realizując projekty badawcze. W 2013 roku został członkiem grupy odpowiedzialnej za testowanie nowych technologii w ramach R&D Samsung Electronics, a następnie architektem rozwiązań dla rynku B2B. Od 2016 roku realizuje swoje pomysły związane z wirtualną rzeczywistością oraz dronami jako specjalista w dziale badawczo-rozwojowym Data Invest oraz w ramach startupu Airbot.

 
 

Anna Kowalska

Solution Architect

Anna Kowalska jest ewangelistką oraz developerką Androida w polskim Samsung R&D Institute. Jest uznaną oraz nagradzaną specjalistką w dziedzinie rozwiązań mobilnych. Techniczna wiedza wraz z doświadczeniem biznesowym pozwalają jej dostarczać oraz promować szeroką gamę rozwiązań na europejski rynek B2B. Jest aktywną uczestniczką wielu lokalnych i międzynarodowych konferencji, w tym MWC, na których promuje rozwiązania biznesowe jako specjalistka od platformy Knox. W wolnych chwilach pisze scenariusze do gier fabularnych i maluje, zwykle pejzarze. Lubi także zagraniczne podróże łączące zwiedzanie historycznych zakątków i aktywny wypoczynek.

 
 

Robert Król

Ekspert kompetencji cyfrowych

Zastępca Dyrektora w Departamencie Otwartych Danych i Rozwoju Kompetencji Ministerstwa Cyfryzacji. Wcześniej Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”, twórca idei i założeń badania edukacyjnego – umiejętności rozwiązywania problemów natury programistycznej, audytu jakości nauczania programowania na informatycznych uczelniach wyższych. Od 2008 roku związany ze Spotkaniami Netcamp, które w wyniku rozwoju przekształciły się w Fundację Netcamp realizującą wiele projektów wsparcia przedsiębiorczości technologicznej od 2010 roku. Wcześniej związany z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, oddział Szczecin. Od 2009 do 2012 roku prowadził własną działalność gospodarczą – Elektronicznie podpisani.pl – realizując projekty oparte o podpis elektroniczny i fakturę elektroniczną. Certyfikowany z zakresu różnych metodyk zarządzania projektami (CSPO, CSD, ITILv3), ukończył Informatykę na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie.

 
 

Michał Zaborek

CEO – House of Skills

Prezes firmy szkoleniowo-doradczej House of Skills. Posiada wieloletnie doświadczenie i praktyczną wiedzę dotyczącą prowadzenia firmy usług profesjonalnych, budowania i wdrażania strategii oraz przygotowywania, oferowania i dostarczania złożonych rozwiązań z obszaru zarządzania i rozwoju pracowników. Specjalizuje się w najnowszych trendach dotyczących HR. Prowadzi bloga HRmaznaczenie.pl, jest współautorem książki „Zespoły po polsku”. Współpracował z zagranicznymi partnerami House of Skills (m.in. Blanchard International, Fierce Inc oraz CELEMI). Posiada certyfikaty Organizational Culture model by ITIM oraz HR ROI model. Ukończył studia Executive MBA, prowadzone przez UQAM (University of Quebec at Montreal) oraz SGH w Warszawie. Kluczowe kompetencje: zarządzanie firmą, budowanie strategii, kultura organizacyjna, budowanie zespołów, szkolenia i rozwój, ocena wydajności, trendy w branży HR i doradztwa strategicznego, współpraca z partnerami międzynarodowymi z sektora usług edukacyjnych.