EKSPERCI Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

maczuga

PIOTR MACZUGA

MAGDA KORCZ

MAGDA KORCZ

ALI LADA-GOLA

ALI LADA-GOLA

ANNA FIRLEJ

ANNA FIRLEJ

ANDRZEJ TUCHOLSKI

ANDRZEJ TUCHOLSKI

KATARZYNA WIERZBOWSKA

KATARZYNA WIERZBOWSKA

MICHAŁ PACZÓSKI

MICHAŁ PACZÓSKI

tomczak

IRENEUSZ TOMCZAK

wykrytowicz

JAN WYKRYTOWUCZ

nowacka-sahin

MONIKA NOWACKA-SAHIN

twarowski

ANDRZEJ TWAROWSKI

ANNA PODKOWIŃSKA-TRETYN

ANNA PODKOWIŃSKA-TRETYN

dagmara

DAGMARA STRZĘBICKA

bochniarz

PAWEŁ BOCHNIARZ

salkowski

DAMIAN SAŁKOWSKI

stohnij

PIOTR STOHNIJ

herra

WOJCIECH HERRA

DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ!

 

Ireneusz Tomczak

CEO
PARTNER

Od niemal 10 lat inwestuje i rozwija projekty związane z wiedzą i edukacją. Współtwórca i partner trzech funduszy early stage: Nowy Horyzont (POIG 3.1), Knowledge Hub oraz AgriTech.

Przedsiębiorca, ekspert, inwestor specjalizujący się kreowaniu nowych projektów biznesowych i budowaniu ich wartości, szczególnie w obszarze powstawanie wiedzy i nowych mediów.

W latach 2008 – 2011 członek zarządu/prezes światowej organizacji IFTDO (International Federation of Training & Development Organisations) zrzeszającej blisko 700 000 menedzerów HR z 40 krajów świata. Członek założyciel polskiego oddziału ASTD www.astd.pl (American Society for Training and Development). Założyciel i Członek Rady Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej Mitefpoland.org – podmiotu reprezentującego MIT Enterprise Forum w Polsce. Założyciel i Prezes Fundacji Obserwatorium Zarządzania, akredytowanego ośrodka innowacji  (AOI) przez Ministerstwo Rozwoju. Irek jako partner generalny i założyciel funduszu nadzoruje całokształt jego działalności, w szczególności procesy wyjść z inwestycji oraz relacje z inwestorami. .

Kluczowe kompetencje: kreowanie nowych projektów biznesowych i budowanie ich wartości, wiedza i nowe media

 

Dagmara Strzębicka

MENEDŻER INWESTYCYJNY

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w inwestycjach typu seed, głównie jako współpracownik funduszy i inwestorów indywidualnych, m.in. Trio Fund, Black Swan Fund, Lewiatan Business Angels. Specjalizuje się w modelowaniu biznesowym, ocenie potencjału rynkowego, marketingu strategicznym i pozyskiwaniu kapitału. Jako trenerka i mentorka w programach akceleracyjnych i konkursach startupowych pomaga lepiej zrozumieć mechanizmy biznesowe, przemyśleć model i zweryfikować szanse powodzenia projektu. Dagmara odpowiada za pozyskiwanie i selekcję projektów, nadzoruje proces inwestycyjny i współpracuje ze spółkami portfelowymi.

Kluczowe kompetencje: modelowanie biznesowe, gotowość inwestycyjna, pozyskiwanie kapitału, budżetowanie projektu

 

Jan Wykrytowicz

MENEDŻER INWESTYCYJNY

Ekspert w dziedzinie badań i strategii biznesowych (w tym transformacji digitalowych) z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu marek na rynku mediowym. Pełnił kierownicze funkcje w największych spółkach mediowych w Polsce - CANAL+ oraz TVN. W latach 2015-2017 wprowadził na rynek i zarządzał jednym z pierwszych Corporate VC w Polsce - TVN Ventures. Doradza w procesach inwestycyjnych na etapie seed i early stage growth. Juror podczas miedzynarodowych konkursów startupowych. Wykłada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jan jako menedżer inwestycyjny odpowiada za pozyskiwanie projektów i całościowy nadzór nad procesem inwestycyjnym oraz zarządzanie spółkami portfelowymi.

 

Andrzej Tucholski

BLOGER, www.andrzejtucholski.pl

Autor bloga i kanału na YouTube na temat ogarniania fajnego życia. Wielokrotnie wyróżniany w rankingu najbardziej wpływowych blogerów w Polsce (ranking Jasona Hunta 2012-2016) oraz jako jeden z 50 najbardziej kreatywnych w biznesie w Polsce (miejsce 33, ranking magazynu Brief 2015). Jest absolwentem studiów menedżerskich (Uniwersytet Warszawski oraz Universidade Portucalense) oraz psychologii biznesu (SWPS). Interesuje się biznesem w kontekście człowieka oraz człowiekiem w kontekście biznesu. Dzięki temu niecodziennemu połączeniu doświadczeń, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu treści online jest regularnie zapraszany przez redakcje telewizyjne i radiowe, by wypowiadać się jako komentator bieżących wydarzeń.

Kluczowe kompetencje: tworzenie treści online, optymalizacja procesów, zarządzanie strategiczne

 

Monika Nowacka-Sahin

EKSPERT DS. AKCELERACJI BIZNESOWEJ

Ekspert w obszarze projektowania programów edukacyjno-szkoleniowych. Kierownik dużych projektów edukacyjno-szkoleniowych współfinansowanych z funduszy UE m.in.: ‘Profesjonalny Menedżer E-biznesu’, ‘Nowe Media w Edukacji’.
Od lat wspiera zajmuje się plasowaniem projektów eventowych, również wspieranych nowoczesnymi technologiami. Pomysłodawczyni i organizatorka kilkuset eventów, warsztatów, szkoleń biznesowych z kilkunastoletnim doświadczeniem, wśród nich Kongres Kadry, Kongres Sprzedaż i wiele innych.
Obecnie współpracuje z Fundacją Obserwatorium Zarządzania tworzy i realizuje projekty edukacyjne w centrum konferencyjno-technologicznym Fundacji - Digital Knowledge Village.

Kluczowe kompetencje: organizacja eventów, blended learning, projektowania programów edukacyjno-szkoleniowych

 

Piotr Maczuga

EKSPERT DS. AKCELERACJI TECHNOLOGICZNEJ ICT

Od ponad dekady zajmuje się zagadnieniami wykorzystania nowych technologii w edukacji dorosłych. Współautor podręczników w zakresie webinariów, webcastów, knowledge pills i innych metodyk, autor szkoleń z zakresu wykorzystania multimediów w uczeniu i biznesie oraz publikacji poświęconej tej tematyce.
Na co dzień kieruje Digital Knowledge Lab - studiem produkcji multimedialnych treści edukacyjnych działającym w ramach ekosystemu Digital Knowledge Village.
Wykłada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kluczowe kompetencje: strategie związane z rynkiem cyfrowym, wsparcie w zakresie narzędzi i rozwiązań cyfrowych, techniki digitalizacji treści

 

Andrzej Twarowski

TRENER MIT Enterprise Forum Poland, PARTNER i PREZES ZARZĄDU w Twarowski Posmyk Sales Institute - Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Sandler Training

Specjalizuje się w branżach usług profesjonalnych dla biznesu, finansowych i technicznych. Zrealizował projekty dla czołowych kancelarii prawnych, agencji rekrutacyjnych, firm doradczych i dostawców usług biznesowych w Polsce. Wysłany w pierwszym „desancie” konsultantów, którzy uczyli się Sandlera za Wielką Wodą w 2005 roku. Zarządzał sprzedażą w start-up’ie bankowości internetowej, tanich liniach lotniczych i największej firmie szkoleniowej w Polsce. W realizowanych programach skupia się na realnej zmianie w zachowaniach, postawach i umiejętnościach sprzedażowych. Prowadził zajęcia ze sprzedaży na MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiach z zarządzania sprzedażą na Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert sprzedaży w ramach trzech programów akceleracyjnych dla start-upów: MIT Enterprise Forum Poland, Krakowski Park Technologiczny i Pilot Maker.

Kluczowe kompetencje: rynek usług profesjonalnych - sprzedaż B2B, zarządzanie strategiczne

 

Paweł Bochniarz

PRZEDSIĘBIORCA, DORADCA, PREZES ZARZĄDU MIT Enterprise Forum Poland

Ekspert w dziedzinie komercjalizacji nowych technologii. Absolwent WNE Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych – Advanced Management Program na IESE Business School. Posiada doświadczenie eksperckie i doradcze w zakresie dokonywania inwestycji, transferu technologii, tworzenia i akceleracji startupów. Prezes Zarządu MIT Enterprise Forum Poland i koordynator programu akceleracyjnego prowadzonego przez MIT EF dla projektów technologicznych. Partner w Funduszu Zalążkowym ValueTech Seed. W przeszłości m.in. Dyrektor doradztwa ds. Innowacji w PwC. Współtwórca Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji.

Kluczowe kompetencje: sprzedaż B2B, strategia, budowanie zespołów ludzkich

 

Ali Lada-Gola

TRENER MIT Enterprise Forum Poland

Międzynarodowe doświadczenie i umiejętności biznesowe pozwalają Aleksandrze (Ali) Łada-Gola skutecznie rozwijać i wdrażać strategie marketingowe. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w sprzedaży w USA i Europie. Pracując w międzynarodowych firmach technologicznych oraz będąc współzałożycielem startupu zdobyła doświadczenie w komercjalizacji rozwiązań w branży technologicznej oraz medycznej. Ali jest konsultantem w tworzeniu propozycji wartości, modeli biznesowych oraz zarządzaniu strategicznym.

Kluczowe kompetencje: komercjalizacja produktów, zarządzanie strategiczne, modele biznesowe

 

Katarzyna Wierzbowska

PRZEDSIĘBIORCA SPOŁECZNY

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentorka, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan. Odpowiada za realizację misji i celu fundacji. Tworzy strategię działań, buduje relacje z partnerami i organizacjami wspierającymi. Uprzednio zarządzała firmami z obszaru doradztwa komunikacyjnego i wizerunkowego: Goodbrand i Headlines Porter Novelli. Pracę zawodową rozpoczynała w branży reklamowej. Ma 20 letnie doświadczenie w marketingu, komunikacji, PR i CSR, jest też niezależnym konsultantem. Doradza firmom i organizacjom. Z wykształcenia cybernetyk, absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach m.in. Institut d’Etudes Politiques (Science Po) i Ecole de Mines de Paris. W przeszłości pełniła społeczną funkcję Wiceprezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Jurorka konkursów, występuje na konferencjach branżowych.

Kluczowe kompetencje: kapitał społeczny, projekty społeczne, budowanie sieci w sieciach społecznościowych, fundrising

 

Magda Korcz

WSPÓŁTWÓRCZYNI HUSH WARSAW

Dyrektor zarządzający i współwłaścicielka spółki HUSH Warsaw. Zajmuje się koordynacją produkcji targów mody HUSH Warsaw i współpracą z partnerami biznesowymi zainteresowanymi HUSH Warsaw m.in. H&M, Fiat, Mastercard, Nissan, T Mobile, HTC, Martini. Z wykształcenia historyczka sztuki, swoje doświadczenie zdobywała prowadząc duże projekty z branży mody i dizajnu w agencjach kreatywnych. Czterokrotna mentorka programu Fundacji Sieci Kobiet Przedsiębiorczych, w której pro bono doradzała przyszłym właścicielkom firm. Inicjatorka konkursu HUSH Selected, autorka i szefowa programu akceleracyjnego- HUSH Warsaw Brand Box.

Kluczowe kompetencje: moda, lifestyle, polscy projektanci, eventy, targi

 

Anna Podkowińska-Tretyn

CHIEF DIGITAL OFFICER, Burda International Poland&Czech

Anna jest ekspertem od zarządzania strategiami biznesowymi na rynku digital. Odpowiada za strategię cyfrową, rozwój biznesowy oraz inwestycje Burdy w Polsce i w Czechach. Wcześniej pełniła rolę Digital CRO w AGORA S.A. oraz była prezesem w Trader.com Polska. Zasiadała w Radzie Nadzorczej Online Technologies oraz pełniła funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej IAB Polska. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim oraz University of Ilinois. Skończyła studia Executive MBA oraz studia podyplomowe z Psychologii Zarządzania na SWPS. Dodatkowo Anna wspiera kobiety w programach mentoringowych oraz organizuje konkursy dla startupów.

Kluczowe kompetencje: media cyfrowe, e-commerce, business, strategia digitalowe, management

 

Piotr Stohnij

COO, Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego

W swoim doświadczeniu łączy perspektywę marketingową i HR-ową – zarządzał obszarem zintegrowanego nauczania w ICAN Institute, by potem skupić się na komunikacji w mediach społecznościowych i funkcji redaktora internetowej wersji „Harvard Business Review Polska”, a także menedżera kluczowych projektów marketingowych. Dziś działa jako trener i konsultant w obszarze automatyzacji marketingu, mediów społecznościowych i zarządzania kryzysowego, a także zmiany pokoleniowej, marketingu rekrutacyjnego i samej rekrutacji. Ukończył Uniwersytet Warszawski, komentując wpływ mediów społecznościowych na stosunki międzynarodowe. Jest również absolwentem prestiżowych programów edukacyjnych na poziomie MBA oraz licznych szkoleń prowadzonych przez autorytety zarządzania z Polski i ze świata. Pisze regularnie na łamach „Harvard Business Review Polska”, INN Poland oraz w magazynach branżowych: „Marketer+” i „Nowa Sprzedaż”, zaś jako internetowy heretyk wypowiada się na www.stohnij.pl. Jest ponadto autorem jednej z pierwszych masowych inicjatyw polskiego Facebooka oraz pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Masculinum.

Kluczowe kompetencje: media społecznościowe, automatyzacja marketingu, content marketing, zmiany pokoleniowe, marketing rekrutacyjny

 

Anna Firlej

COO, Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego

Wykładowca UW, przedsiębiorca. Związana z webowymi startup’ami technologicznymi od 2009 roku (GoldenLine.pl, ZnanyLekarz.pl, FitPlanner.pl). Posiada doświadczenie w projektach międzynarodowych i polskich. Jest specjalistką w zakresie marketingu internetowego, seo, analityki internetowej, customer development, lean startup, project i team managment.

Kluczowe kompetencje: SEM, SEO, tworzenie aplikacji, e-commerce, project managemet, customer development, marketplace

 

Damian Sałkowski

EKSPERT SEO

Zarządza SENUTO, aplikacją do tworzenia precyzyjnych audytów SEO. Mistrz Polski SEO A.D. 2013. Od kilku lat realizuje projekty z zakresu marketingu internetowego dla dużych (PZU, Microsoft, Hochland, Zumi.pl, Sage czy IKEA) i małych przedsiębiorstw, także na rynkach zagranicznych.

Kluczowe kompetencje: SEO, marketing internetowy

 

Michał Paczóski

CTO, Nowoczesna Firma

Michał posiada ponad 10 lat profesjonalnego doświadczenia w branży IT. Jest Certyfikowanym Kierownikiem Projektów z doświadczeniem przy wielu projektach biznesowych. Zarządza zespołami IT w oparciu metodologię Agile oraz PMBOOK. Ekspert od zadań specjalnych oraz projektów o podwyższonym ryzyku. Przez kilka lat pracował w Uxerii jako kierownik projektów IT, gdzie był odpowiedzialny za rozwój technologiczny firmy. Pasjonat prostych rozwiązań oraz miękkich technik zarządzania, hobbistycznie fan motocrossu oraz właściciel Cukierni "Planeta Tortów".

Kluczowe kompetencje: zarządzanie projektami , aplikacje online, CRM, e-commrce, automatyzacja procesów

 

Wojciech Herra

MÓWCA, KONSULTANT

Jeden z najbardziej inspirujących mówców w Polsce. Człowiek o wielu twarzach. Niezależny konsultant specjalizujący się w projektach ukierunkowanych na zwiększanie efektywności sprzedaży. Założyciel i właściciel firmy WH Performance Consulting, gdzie pracuje bezpośrednio z zarządami, właścicielami i menedżerami zarówno lokalnych firm jak i międzynarodowych koncernów projektując i wdrażać strategie ukierunkowane na pozyskanie nowych i rozwój relacji z istniejącymi Klientami. Pasjonat futurologii i psychologii konsumenta. Nieustannie z pasją i zaangażowaniem analizuje zmiany technologiczne i pokoleniowe, poszukując odpowiedzi na pytanie jak w ich obliczu będą wyglądały relacje marek, produktów i usług z Klientami przyszłości.Patron Instytutu Psychologii Sportu i redaktor naczelny magazynu Psychologia Sportu. Coach mentalny wielu zawodników sportów zespołowych i indywidualnych.

Kluczowe kompetencje: efektywność sprzedaży, strategie pozyskiwania i utrzymywania relacji z klientami